Konserler - Temsiller - Sergiler

Gerçekleşecek veya Gerçekleşen Konserler, Temsiller ve Sergiler

Yalnızca İstanbul, Ankara, İzmir değil, diğer şehirlerdeki konserlerden ve sergilerden haberdar olabilirsiniz...


Blackshaw; Şubat'ta İstanbul Resitalleri'nde

Wigmore Hall'da seslendirdiği Mozart sonatları albümü, Gramophone'da "Bugüne kadarki en iyi 50 Mozart" kayıtları arasında gösterilen ve 2019'da İngiliz Kraliyet Nişanı MBE ile onurlandırılan Blackshaw, 10 Şubat'ta 2022'de İstanbul Resitalleri'nde!


Ernani, Karşıya 170 Yılda Ancak Geçebildi

Türkiye'de ilk kez 1846 yılında, İtalyan sanatçılar tarafından Naum Tiyatrosu'nda sahnelen "ERNANI" operası; 170 yıl sonra İstanbul Devlet Operası ve Balesi tarafından, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi'nde Türkiye Prömiyeri'nde seyirciyle buluşuyor.


Bu Kız Azıcık Kaşlarını Aldırmayacak, Belli

Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu Frida’yı; Özgür Adam İnanç koreografisi ile 12 Ekim akşamı Opera Sahnesi’nde seyirciyle buluşturuyor.


Düşmanı Sevmek!

Ankara Devlet Opera ve Balesi, ünlü İtalyan besteci Vincenzo Bellini’nin bestelediği I Puritani operasını 4 Mart Çarşamba akşamı yeniden temsil edecek.


Karda Kışta İster Misiniz Çıksın Gökkuşağı?

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin, Arkın Zirek'in başkoreograflığında ilk yeni yapımı Gökkuşağı, seyirciyle 17 Ocak 2015 Saat 20.00’de Kadıköy Süreyya Operası’nda buluşacak. 


Anadolu Kokar Teni

Samsun Devlet Opera ve Balesi 2009 – 2010 sanat sezonunda Samsun’da sahnelenen ve seyirciden gördüğü yoğun ilgi nedeniyle uzun süre kapalı gişe oynayan "Güldestan" adlı bale eserini, 11 Şubat Cumartesi akşamı sanatseverlerle yeniden buluşturacak.


Şekerden Oyun, Oyundan Şeker

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 30 Mart Pazartesi günü saat: 14.00’de “Şekeronya” müzikli çocuk oyununu sahneleyecek. Zeynep Eder’in yazdığı çocuk oyununun müzikleri ise Murat Cem Orhan’a ait.


O Ayakkabının Teki Bulunacak Arkadaş!

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) Modern Dans Topluluğu; izleyiciler ve eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplayan yapımı Cinderella’yı 19 Ekim Çarşamba saat 20.00’de yeniden sahneleyecek.


Kelebek Ömrü Gibi Kısa Olmayacak Aşkımız

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 20 Ocak Salı akşamı saat: 20.00'da gerçekleştireceği "Kelebekleri Öldürmeyin" modern balesinin prömiyeri için geri sayıma başladı. Eserin konusu, tutkuyla başlayan bir aşkın nefrete dönüşmesi ardından sıradanlaşıp yok olup gitmesi üzerine...


Gözlerin Ne Güzel Jülyet

Mersin Devlet Opera ve Balesi, temsillerini kapalı gişe oynadığı “Romeo ile Jülyet” operasını bu sezon son olarak, 21 Nisan 2015 Salı günü saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde  sanatseverlerle yeniden buluşturacak.


Mozart Etkilendiyse, Bach da Etkilenirdi

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Bach Alla Turca adlı bale eseri ile 28 Şubat Cumartesi tekrar izleyicileriyle buluşacak.


Minik Fındıkkıran

Mersin Devlet Opera ve Balesi Çocuk Balesi Kursiyerleri, Çaykovski’nin ölümsüz eseri “Fındıkkıran” balesinin çocuk versiyonunu yıl sonu etkinliği olarak  4 Haziran'da sahneleyecek.


Bu Tamamen, Yanlışların Suçu

Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde bulunan Modern Dans Topluluğu’nun hazırladığı “Yanlışların Suçu“ 18 Şubat Perşembe günü saat 20.00’de sezonunun son temsili ile Ankara Opera Sahnesi’nde seyirci ile buluşacak.


Rahat Olun Samsunlular! Hekimoğlu Geliyor!

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 30 Mart'ta Besteci ve Orkestra Şefi Tolga Taviş'in Hekimoğlu adlı iki perdeli operasını sahneleyecek.


Sen Anlat Şehrazat! İyi Geliyor!

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Kenan Korbek'in sahneye koyduğu, Serdar Yalçın'ın "Anlat, Şehrazat" müzikalini 3 Mart 2015 Salı günü saat: 20.00'de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde  sahneleyecek.


Mersinli Çocuklar Bu Temsile Babalarını Götürüyor!

Mersin Devlet Opera ve Balesi'nden çocuklara tatil hediyesi; "Değirmendeki Hazine" adlı çocuk müzikali 07 Şubat 2015 Cumartesi günü saat: 14.00'te Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde yeniden sahnelenecek.


Neydi O Paris'teki Gece?

Antalya Devlet Opera ve Balesi, dekor, kostüm, aksesuar ve ışığın yanı sıra sahnelemenin de yapıldığı, dansları ve şarkıları nedeniyle izleyicilerden büyük ilgi ve beğeni gören “Paris’te Bir Gece” konserini 3 Mart Salı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde son kez sahneleyecek.


Hem Truva, Hem Hayatın

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin iki ayrı bölümden oluşan ve sahnelendiği günden itibaren seyircinin büyük beğenisini toplayan bale eseri "Troy Game& This Is Your Life" 6 Kasım Perşembe akşamı sahnelenecek...


Gürültü Etmeyelim! Güzel Köylü Uyuyor!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Çaykovski’nin büyülü notaları ile Grimm Kardeşler’in ünlü masalı “Uyuyan Güzel” balesinin prömiyerini gerçekleştirecek. Kötü kalpli perinin 100 yıl uyuttuğu prensesin öyküsünü anlatan ünlü çocuk masalı Uyuyan Güzel’in kahramanları bu kez parmak ucunda hayat bulup 22 Nisan Çarşamba akşamı saat: 20.00’da seyirci ile buluşacak.


Evet Sevdik! Ama Bir Sorun Bakalım! Neden Sevdik?

Yalçın Ergir’in yazdığı Leyla Çolakoğlu’nun yönettiği, müzik ve sinevizyon gösterileri eşliğindeki "Evet; Sevdik" isimli eser, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından 15 Şubat Pazar Saat: 18:00’da Leyla Gencer Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.


Batı'nın Güzel Hikayelerini Mersin'de Alalım

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Leonard Bernstein’in “Batı Yakası Hikayesi” müzikalinin Mersin prömiyerini, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde 7 ve 9 Nisan tarihlerinde saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşturacak.


Ah Annecim Yaktın Ya Beni!

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 16 Ocak'ta, müziği Arda Erdem ve İsmail Sezen'e ait olan, koreografisini Özgür Adam İnanç'ın yaptığı Arda Boyları adlı modern dans eserini sahneleyecek.


Çocuklar! Öylesine Bir Dinleti İster Misiniz?

İzmir Devlet Opera ve Balesi, 10 Ekim 2014 Cuma günü saat 14.00’te "Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti" adlı çocuk oyununun “İzmir Prömiyeri”ni gerçekleştirecek.


Abe Bu Bizim Baroooonnn!

Ankara Devlet Opera ve Balesi; 26 Aralık akşamı klasik Viyana operetlerinin şaheserleri arasında yer alan Johan Strauss’un üç perdelik opereti Çingene Baron’un prömiyerini gerçekleştirecek.


Şen Dul Samsun'da Eş Bulamadı, Ayrılıyor

Macar besteci Franz Lehar’a ait, operet türünün en başarılı örneklerinden biri olan Şen Dul opereti 11 Aralık akşamı saat 20.00’de Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından son kez sahneleniyor.


Dartanyan! Üç Silahşörler Antalya'da Sizi Bekliyorlar!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Alexander Dumas’nın ölümsüz eseri “Üç Silahşörler” balesinin prömiyerini Giuseppe Verdi’nin müzikleri, Bujor Hoinic düzenlemesi, Armağan Davran ve Volkan Ersoy koreografisiyle 30 Nisan Cumartesi akşamı gerçekleştirecek.


Asıl Mağdur; V.Murad idi

Osmanlı Tarihi, Osmanlı Müziği, saray yaşamı ve sanat anlayışından esintilerin insan bedeninin zarif devinimleriyle can bulduğu “V. Murad” balesi 26 Şubat Perşembe ve ayın son günü olan 28 Şubat Cumartesi akşamları saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde Antalyalı seyircilerin beğenisine sunulacak.


Keşanlı Ali, Olmuş Sana Samsunlu Ali

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Türkiye'de epik tiyatro türünün öncüsü kabul edilen yazar, öğretim üyesi ve gazeteci Haldun Taner’in doğumunun 100. yılında yazarın en önemli eserlerinden Keşanlı Ali Destanı’nı 9 Nisan Perşembe akşamı sahneliyor.


Beyaz Bale mi Olurmuş? Yaptık Oldu!

19. yüzyılın en önemli bale yapıtı olarak kabul edilen ve sahnelendiği ilk günden günümüze bale tarihinin en sevilen eserlerinden olan Coppélia, 17 Aralık Perşembe saat 20.00’de Ankaralı sanatseverlerin karşısına çıkacak.


Bir Tenor Aranıyor! Ve Bulunuyor!

Daha önce tam 16 dilde ve 25 ülkede sahnelenen Ken Ludwig’in bol ödüllü müzikli oyunu Bir Tenor Aranıyor, Ankara Devlet Opera ve Balesi prodüksiyonu ile 11 Mart 2014 Salı günü saat 20.00’de, Operet Sahnesi’nde 2013-2014 sanat sezonunun ilk temsiliyle seyircisiyle buluşuyor.


Kerbela Bale Sahnesine Taşındı

İzmir Devlet Opera ve Balesi 12 Mart 2014 Çarşamba günü saat 20.00’de Kerbela adlı iki perdelik Türk balesinin “Dünya Prömiyeri”ni gerçekleştiriyor…


Benim Maskem Hangi Çekmecede?

Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Korosu ve Balesi; Maskeli Balo Operası'nı, 7 Aralık Pazartesi günü akşamı saat 20.00’de seyircisiyle buluşturacak.


Alo Nigâr! Nerdesin? Ankara'da mı?

Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli eserlerinden biri olan “Kanlı Nigar”, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından 4 Ekim Salı akşamı saat 20:00’da Leyla Gencer Sahnesi’nde sahnelere taşınıyor.


Hoca mı Yanlış Binmiş, Eşek mi Yanlış Yöne Gidiyor?

Ankara Devlet Opera ve Balesi Nasreddin Hoca çocuk operasını; 1 Mart Pazar sabahı 11.00'de Leyla Gencer Sahnesi'nde küçük sanatseverlerle buluşturacak..


İzmir'de Şövalye Gören Oldu mu?

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin geçen sezon “İzmir Prömiyeri”ni gerçekleştirdiği Mançalı Şövalye adlı Broadway müzikali, 6 Şubat 2014 Perşembe günü yeniden İzmirli sanatseverlerin izlenimine sunuluyor. Mançalı Şövalye, 6, 7, 8 Şubat 2014’te, 30 Nisan ve 1 Mayıs 2014’te, Elhamra Sahnesi’nde sunulacak gösterilerin ardından veda edecek.


Hepimize Umut Gerek!

Antalya Devlet Opera ve Balesi genç ve yetenekli dansçı kadrosuyla 27 Mart Perşembe akşamı saat 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera sahnesinde “Umut” balesini son kez sahneleyecek. Beethoven’ın 9. Senfoni eserinden esinlenerek ortaya çıkan “Umut” balesinin koreografisi Makedon sanatçı Risima Risimkin’e ait. 1 saat 15 dakika süren eser, L. Beethoven’ın 9. Senfoni ve 7. Senfoni’sinin ikinci kısmının etkileyici müzikleri ile izleyiciyle buluşurken, eserin dekoru Tayfun Çebi, kostümleri Blagoj Micevski, ışık tasarımı ise Mustafa Eski imzasını taşıyor.


Önce Siz Sanatın İfadesi'ni Öğrenin!

Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu, 27 Aralık 2014 Cumartesi saat 20:00'de Opera Sahnesi’nde “Sanatın İfadesi” (Modern Dans) prömiyeriyle Ankaralı sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor.


Bu Keloğlan Biraz Enteresan

Pamela Spence ve Serkan Keskin'in başrollerini paylaştığı, müziklerini Alper Maral'ın yaptığı İş Sanat'ın kendini sevdiren çocuk oyunu "Keloğlan", 24 Nisan Pazar günü saat 15.00'te minik sanatseverlerin karşısında olacak.


Gençler Sevsin, Sevilsin!

Padişahın 4 eşinden birine aşık olan genç bir adam ve sevgisi için verdiği mücadeleyi konu alan eser, 9 Ocak 2014 Perşembe saat 20.00’de  Opera Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


Hem Yaşlı, Hem Pinti, Hem de Zengin!

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin 10 Ekim 2013’te prömiyerini gerçekleştirdiği Gaetano Donizetti’nin Don Pasquale adlı üç perdelik komik operası, 8 ve 9 Ocak 2014’teki son iki temsille sezona veda edecek.


Öylesine Değil Canım, Basbayağı Çocuklar İçin Dinleti

Opera ve müzikallerden seçilen masallaştırılmış şarkılar ve aryaların miniklere teatral bir anlatımla sunulduğu “Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti” 9 Şubat Pazar günü İş Sanat’ta sahneleniyor.


Anne! O Abla Neden Yatıyor?

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler; 23 Mart Pazar günü, "biraz" alışık olmadığımız bir atmosferde, İş Sanat'ta minik sanatseverlere sunulacak...


Romeo Bu Sefer Ulaşacaksın Juliet'e!

IEG Live ve Lucé StageArt ortak organizasyonuyla Şubat ayında İstanbul’da sahnelenen ve izleyen herkesi büyüleyen Romeo ve Juliet müzikali, Kasım ayında ve sadece 8 eşsiz performansla Zorlu Center PSM’de sahnelenecek.


Amca! O Dişler Neden Uzun Öyle?

2013-2014 sanat sezonuna yine DOBdolu başlayan Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, "Kont Dracula" adlı bale eserinin dünya prömiyeri ile, 30 Kasım 2013 Cumartesi saat 20:00’de sanatverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


Zamansız Barda Kırmızılı Kadının Tangosu

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe oynayan “Tangopera” müzikalini, müzikal seven, yeniden izlemek isteyen ya da kaçıran sanatseverler için tekrar sahneleyecek. Müziği Serdar Yalçın’a, librettosu ise Murat Göksu’ya ait olan, keyifli müzikleri ve etkileyici dansları ile büyük beğeni kazanan “Tangopera” müzikali 11 Şubat Çarşamba akşamı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde izleyici ile buluşacak.


Avrupalı Türk, Nihayet Ankara'ya Döndü

Ankara Devlet Opera ve Balesi; 2013-2014 Sanat Sezonu’nun iddialı yapıtlarından olan "Attila"nın, 22 Şubat 2014 Cumartesi saat 20.00'de Opera Sahnesi’nde prömiyerini gerçekleştirmek üzere, büyük bir heyecanla hazırlanıyor.


O La Boheme, Büyükedes ile Antalya'ya Geldi

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Puccini'nin bestelediği "La Boheme" operasını 3 Şubat Salı ve 5 Şubat Perşembe akşamları saat: 20.00'da ödüllü soprano Simge Büyükedes'in de rol alacağı prodüksiyonla sahneliyor.


Pardon! O Flüt Sihirli mi?

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Mozart’ın unutulmaz "Sihirli Flüt" operasını son kez 29 Kasım Cumartesi akşamı temsil edecek.


Görün Bakalım Kadınlar Saltanatı Nasıl Olurmuş!

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin 12 Mart 2011 tarihinde “Dünya Prömiyeri”ni gerçekleştirdiği KÖSEM SULTAN, bu sezonda dört gösteriyle İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunuluyor… İlk temsil; 18 Ocak'ta...


O Artık Samsun'un Kamburu!

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Victor Hugo’un aynı adlı eserinden baleye uyarlanan “Notre Dame’ın Kamburu” bale eserini 13 Ekim Perşembe ve 15 Ekim Cumartesi akşamı sanatseverlerle yeniden buluşturuyor.


Aman Adnan Bey Duymasın!

Halit Ziya Uşaklıgil'in ünlü romanından hareketle Tarık Günersel tarafından librettosu yazılan bestesi Selman Ada’ya ait Aşk-ı Memnu operası, 9 Ocak Cumartesi akşamı 20.00’de sahneleniyor.


Muhlis Sabahattin'in Zavallı Kızı; Melek Kobra

Türkiye’nin ilk profesyonel feminist tiyatro topluluğu Boyalı Kuş, 26 Kasım Salı günü, hayat hikayesi son oyunları Melek'e konu olan, Melek Kobra'yı anacak. 1930’ların tiyatro, sinema ve operet oyuncusu Kobra'nın 74'üncü ölüm yıldönümü nedeniyle Sahne Cihangir'de gerçekleştirilecek anma saat 21:30'da başlayacak. Gecede ünlü besteci Muhlis Sabahattin Ezgi’nin kızı, ünlü kadın bestecilerden Neveser Kökdeş’in yeğeni, Türkiye ve dünya güzeli Keriman Halis Ece’nin kuzeni, dublaj kralı olarak bilinen Ferdi Tayfur’un eşi Melek Kobra'nın hatıratından bazı bölümler okunacak.


Aşk ve Rekabet Bir Araya Gelmemeli

Antalya Devlet Opera ve Balesi dünya prömiyerini 20. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nde gerçekleştirdiği ve izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlanan “ASPENDOS-Yüzyılların Aşkı” balesini 16 Kasım Cumartesi saat: 16.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde tekrar sahneleyecek.


Bizim Donizetti'nin Kardeşinin Operası

İzmir Devlet Opera ve Balesi 10 Ekim 2013 Perşembe günü saat 20.00’de Gaetano Donizetti’nin Don Pasquale adlı üç perdelik komik operasını sahneleyecek...


Ömrünü Çocuklara Adayan Vivaldi, Yaşasaydı ve Görseydi...

Vivaldi’nin efsanevi ‘Dört Mevsim’i ile teknoloji, müzik ve sanatı bir arada sunan eğlenceli çocuk oyunu “Odada Dört Mevsim”, Şubat ayında her Cumartesi ve Pazar günleri Beşiktaş Kültür Merkezi’nde minik sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.


İzmir'in Meşhurlarından Biri de; "Zorba"...

İzmir Devlet Opera ve Balesi, 2013-2014 sezonunu 27 Eylül Cuma günü saat 21.00’de Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda sunacağı ZORBA balesi ile açıyor.


Anadolu'nun Sihiri Antalya'dadır

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Anadolu tarihi, kültür ve sanatını, türkü, dans, tiyatral anlatımla evrensel formlarla düzenleyerek, senfonik orkestra eşliğinde, 128 sanatçı kadrosu ile sahnelenen Anadolu Sihri müzikalini 8 Şubat Cumartesi günü saat: 15.00’te sanatseverlerle tekrar buluşturacak.


Lüküs Hayat İsteyen Mersinliler! Belki Bu Kez Yer Bulabilirsiniz!

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Haldun Dormen rejisiyle sahneye taşıdığı Cemal Reşit Rey’in ünlü Lüküs Hayat müzikali’ni 14 Mart 2015 Cumartesi günü saat: 20.00’de, Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sanatseverlerle yeniden buluşturuyor.


Aldatmayın, Şüphelenmeyin! Tosca'lar Olmasın!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, G. Puccini’nin Tosca operasını son kez sahneye taşıyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Kenan Korbek tarafından sahneye konulan eser 4 Şubat Salı akşamı saat: 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.


Paylaşılamayan Aida

İzmir Devlet Opera ve Balesi, 21 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 20.00’de Giuseppe Verdi’nin Aida adlı dört perdelik operasını -İzmir’de ilk kez- sahneleyecek.


Tosca'yı Sevdiğinizi Bilirdik

Yepyeni ve DOBdolu bir sezona merhaba diyen Ankara Devlet Opera ve Balesi; 9 Kasım 2013 Cumartesi saat 15.00’deki "Tosca" operası temsilini, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına ithafen Ankaralı sanatseverlerle paylaşıyor.


Sylvia'nın Aminta'ya Kavuşacağına İnananlar Beri Gelsin

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin 20 Nisan’da İzmir Prömiyeri’ni gerçekleştirdiği L. Delibes’in Sylvia balesi, 23 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 20.00’de Sabancı Kültür Sarayı’nda sunulacak.

 


Kızlı Erkekli Müzikal Komedi

Ankara Devlet Opera ve Balesi 12 Kasım 2013 Salı saat 20:00’de ‘Fantastik’ adlı müzikal komedi ile Operet Sahnesi’nde (Resim ve Heykel Müzesi) Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.


Karyağdı Hatun, Üşüyeceksin

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Okan Demiriş'in Karyağdı Hatun operasını son kez sanatseverlerle buluşturuyor. Müziğinin yanı sıra dekor ve kostümüyle dikkat çeken eser, 2 Aralık 2014 Salı günü saat: 20.00'de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde son kez yer alacak.


O Ne Işık, O Ne Kostüm, O Ne Bale Öyle!

Ankara Devlet Opera ve Balesi, Çaykovski'nin ölümsüz eseri "Fındıkkıran" balesini Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor. Eser; 30 Mart 2016 tarihinde ADOB Modern Dans Topluluğu tarafından sahnelenecek.


Özakman Usta'nın Töre'si

Birim dans tiyatrosunun ilk başarılı adımı olan ve Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin seçkin repertuvarında yer alan TÖRE, 8 Şubat 2014 Cumartesi saat 14.00’de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.


Bremen'den Antep'e Mızıkacı Ziyareti

Mersin Devlet Opera ve Balesi, J. Brever’in Bremen Mızıkacıları adlı çocuk müzikalini 27 Nisan 2015 Pazartesi günü saat: 10.30 ve 13.00’te Şehitkamil Kültür Merkezi’nde Gaziantepli minik sanatseverlerle buluşturacak.


Piri Reis Mersin'de Törenlerle Karşılanacak

Mersin Devlet Opera ve Balesi, müziği Can Atilla’ya ait, libretto ve koreografisini Armağan Davran ve Volkan Ersoy’un yaptığı “Piri Reis” balesini, 21 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde yeniden sahneleyecek.

 


Operada Lale Çılgınlığı

Antalya'da sahnelenecek Lale Çılgınlığı, 4 Nisan'da sanatseverlerle buluşuyor


İlk Türk Balesi Antalya'da

Antalya Devlet Opera ve Balesi tek perdelik "JUDITH" ve tek perdelik "ÇEŞMEBAŞI" balelerini bu sezon son kez 19 Nisan Cumartesi günü saat: 15.00'da sahneleyecek.


Sen Ağlama Madame ButterFly! Bak Bülent Bezdüz Geldi!

Mersin Devlet Opera ve Balesi, İtalyan besteci Giacomo Puccini’nin Madam Butterfly operasını 09 Ocak 2014 Perşembe günü saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde yeniden sahneleyecek. Vladimir Lungu yönetiminde sahnelenecek eseri Aytaç Manizade rejisiyle Melih Öztürk sahneye koyuyor. Eserde MDOB’un uluslararası üne sahip tenoru Bülent Bezdüz, Pinkerton rolü ile bir kez daha seyircisiyle buluşacak.


Ah Be Alfredo! Ne Çektirdin Şu Violetta'ya!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Verdi'nin "La Traviata" eserinin son iki temsilini 9 Aralık Salı ve 11 Aralık Perşembe akşamları saat: 20.00'da sahneleyecek. Paris çevresinde geçen eser, aşk ve suçluluk duygusunun heyecanlı, neşeli ve dramatik melodilerle işlenmesi ile seyircisini ilk andan itibaren etkisi altına almayı başarıyor. Bir yanda Paris'in eğlenceli dünyasından kesitler sunan eser müzikleriyle de bu dünyayı daha da canlı bir şekilde seyircisine hissettirirken diğer yandan madalyonun diğer kısmını, yani bu hayatın trajik yönlerini gözler önüne seriyor.


Carmen, Hadidi Olursa; Ankara'yı Karıştırır Arkadaş!

Ankaralı sanatseverler, ilklerin yaşanacağı 19 Kasım 2014 gecesi saat 20:00'de sunulacak olan Carmen temsilinde ünlü Mısırlı mezzosoprano Gala El Hadidi; başrolde sahneye çıkacak.


Ne Demiş Mevlana?

İzmir Devlet Opera ve Balesi; "Mevlana’nın Çağrısı" adlı bale eserini, 9 Ekim 2014 Perşembe akşamı yeniden sahnelenecek.


Geceleri Gerçekten Uykusunda mı Geziyor?

İzmir Devlet Opera ve Balesi, geçen sezon “İzmir Prömiyeri”ni gerçekleştirdiği Bellini’nin La Sonnambula (Uyurgezer Kız) operasını 9 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 20.00’de sahneleyecek.


Kulak Verin Mersinliler, Seyreyleyin Mevlana'nın Çağrısı'nı

Mevlana'nın yüzyıllar öncesi tüm insanlık için ünlediği "Kim olursan ol yine gel" sözünü günümüze taşıyan, unutulmaz performansıyla Mersinli sanatseverlerin gönlüne taht kuran konuk sanatçı Ziya Azazi'nin de sahne alacağı "Mevlana'nın Çağrısı" bale eseri 08 Mayıs 2014 Perşembe günü saat: 20.00'de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde sanatseverler ile yeniden buluşuyor.


Bu Kız Ayakkabısını Unutacak Görürsünüz!

Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB) Modern Dans Topluluğu (MDT) geçtiğimiz sezon Dünya Prömiyeri’ni yaptığı; Cinderella’yı 3 Ekim Cumartesi Saat 20:00’de yeniden sahneleyecek.


Yarasa Var, Ama Korkmayın!

Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin yine iddialı yapıtları arasında yer alan Yarasa Opereti prömiyeri; 28 Aralık 2013 Cumartesi günü saat 20:00’de Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek.


Feride ile Gönülden Gönüle

Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı ölümsüz eserinden baleye uyarlanan “Çalıkuşu” balesi sanatseverlerle yeniden buluşuyor. 11 Nisan 2015 Cumartesi günü saat: 14.00’te Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde yeniden sahnelenecek olan eseri, Devlet Sanatçısı Merih Çimenciler sahneye koyuyor. 


Yine Gel CSO

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile klasik müziği Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversiteler aracılığıyla gençlere ve bölge halkına tanıtmak ve sevdirmek üzere düzenlenen turne kapsamında, bu yıl 5 il ziyaret edildi. Artvin, Rize, Trabzon, Ordu ve Amasya’da düzenlenen konserleri 3 bine yakın kişi izledi.


O Son Fırçayı Atmayacaktı!

Ankara Devlet Opera ve Balesi, librettosunu Meriç Bardakçı'nın yazdığı, müziğini Utar Artun'un bestelediği "Kalp Korosu" adlı oyununu, 3 Nisan Pazar günü Leyla Gencer Sahnesi’nde çocuklarla buluşuyor.


Abi Senin İçine Şeytan Girmiş!

Faust Operası, 24 yıl sonra ilk kez Kadıköy’de, Süreyya Operası sahnesinde ve 13 Şubat Cumartesi akşamı İstanbul Devlet Opera ve Balesi prodüksiyonu ile sahnelenecek.


Yalan Söylesem; Burdan Köye Burun Olur!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Pinokyo’nun hikayesini konu alan “Kuklacı” adlı çocuk oyunu Şubat ayında da çocuklarla buluşturuyor. Metin yazarı Ferdi Merter, bestecisi ise Melih Seskır olan eserin yönetmeni ise Melih Öztürk. Çocukların şimdiden merakla beklediği Kuklacı 20 Şubat Perşembe ve 24 Şubat Pazartesi tarihlerinde saat: 14.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde izlenebilecek.


"Keloğlan, Keltoş Oğlan" Diye Severdi Anası!

Mersin Devlet Opera ve Balesi, ünlü Türk masalı “Keloğlan”dan sahneye uyarlanan “Keloğlan’ın Sırrı” adlı çocuk müzikalini 18 Ocak 2014 Cumartesi günü saat: 14.00’de Mersin Kültür Merkezi-Opera Sahnesi’nde Mersinli çocuklarla yeniden buluşturacak.


Yaa Onyegin Efendi! Keser Döner, Sap Döner!

Dünya edebiyat tarihinin en önemli roman yazarlarından biri olan ve Rus Edebiyatı denince akla gelen birkaç isimden biri olan Puşkin'in Yevgeni Onyegin adlı eseri; 24 Mart akşamı Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde, Ukraynalı ödüllü koreograf Yaroslav Ivanenko tarafından bale eseri olarak sahneye konuluyor.


Hani Ömer Yılmaz Seslenirdi Ya; "Arşın Mal Alan"

Azerbaycan müzik tarihinin en değerli bestecilerinden Üzeyir Hacıbeyli’nin opera literatürüne kazandırdığı eğlenceli operet; Arşın Mal Alan, hafızalara merhum Tenor Ömer Yılmaz ile işlenmişti. Ankara Devlet Opera ve Balesi, bu görülesi eseri 17 Şubat Salı akşamı saat 20:00’da Leyla Gencer Sahnesi’nde yıllar sonra Ömer Yılmaz'sız sahneleyecek.


Bunlar Saraydan Kızı Kaçıracak Galiba!

15. ve 16. Yüzyıllara damgasını vurmuş Türk-Osmanlı Kültürünün baskın karakteristik etkisiyle oluşan “Turquerie” akımının en çarpıcı örneklerinden, W. A. Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası, 9 Mart 2016 saat 20.00’da Ankaralı sanatseverlerle yeniden buluşuyor.


Rüya Görecekseniz, Altından Göreceksiniz

Natali Boğosyan'ın, müzikli teatral projeleri kapsamında kurgusunu kaleme aldığı "Doretta'nın Altın Rüyası" adlı pastiş operası, renkli kadrosu ve bol sürprizleriyle 13 Mart Pazar akşamı saat 20'de bir kez daha Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşuyor.


"Balenin Büyülü Dünyası' mı Olurmuş?" Demeyin!

İzmir Devlet Opera ve Balesi 1 Mayıs 2013 Çarşamba günü saat Elhamra Sahnesi’nde çocuk oyunu sahneliyor


Hızla Söyleyin: Figaro, Figaro, Figaro!

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin Aralık ayında sahneleyeceği son opera eseri Mozart’ın ünlü komik operası olan “Figaro’nun Düğünü”. Alexander Titel tarafından sahneye konulan eser İspanya’da Almaviva Kontu’nun sarayında tek bir günde geçen komik olayları konu alıyor. Eserde orkestrayı Artem Makarov yönetirken, eserin koro şefi ise Caner Ruhselman. 21 Aralık Cumartesi günü saat: 20.00’da sahnelenecek olan eserde dekor tasarım Tayfun Çebi, kostüm tasarım Ayşegül Alev, koreografi düzenleme Arkın Zirek ve ışık tasarım Mustafa Eski imzasını taşıyor.


Bilkent İle Zinde Bir Sezon

Bilkent Senfoni Orkestrası 2016-2017 konser sezonunu, usta şef Avi Ostrowsky yönetiminde, ünlü soprano Mojca Erdmann'ın solistliğinde açacak ve dinleyicisine ayrıca armağan olarak 110. doğum yılı kutlanan Rus besteci Dmitri Shostakovich’in muazzam eseri 10. Senfoni'yi seslendirecek.


Otello; Haberiniz Olmadan Kaçabilir

Antalya Devlet Opera ve Balesi 2014-2015 Sanat Sezonu'na merhaba dediği "Otello" balesini 10 Ocak Cumartesi ve 13 Ocak Salı akşamları saat: 20.00'da kaçıran sanatseverler için bu sezon son kez sahneleyecek.


Vişne ve Kan Lekesi Kolay Çıkmaz!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, geçtiğimiz sezon Türkiye Prömiyeri'ni gerçekleştirdiği ve 21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nin kapanışını yaptığı G.F. Handel'in "Herkül" operasını bu sezon ilk kez 20 Kasım Perşembe akşamı saat: 20.00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahneleyecek.


Butterfly'ı İzmir'de Ağlatacaklar

İzmir Devlet Opera ve Balesi, geçen sezon sahnelediği Giacomo Puccini’nin Madama Butterfly adlı üç perdelik operasını 16 Ekim 2014 Perşembe günü saat 20.00’de Elhamra Sahnesi’nde sahneleyecek. Eser, bu sezonda ayrıca; 18 Ekim’de, 12 ve 14 Kasım’da, 26 ve 27 Aralık’ta İzmirli sanatseverlerin izlenimine sunulacak.


Bach ve Haydn Bir Gün...

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 4 Nisan Perşembe akşamı Barok dönemin sembol isimlerinden Bach ve Klasik dönemin önemli bestecilerinden Haydn’ın eserleriyle müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Ankara Devlet Opera ve Balesi obua sanatçısı Ulaş Yurtoğlu’nun solist olarak orkestraya eşlik edeceği konseri Dağhan Doğu yönetiyor.


Ankara'da Akdeniz Esintisi'nin Ne İşi Var Canım?

Üç usta koreograf tarafından hazırlanan üç perdelik üçlü bale Akdeniz Esintisi; Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının icrasıyla 11 Şubat Perşembe akşamı Opera Sahnesi’nde olacak.