Trenlerin Ardından Çaylı Simitli Konser

Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu İstanbul’un şu an açık olan tek tarihi garı Sirkeci’de dünden bugüne tren nostaljisini anlatan ve çay, simit, pişmaniye sunulan bir konserle 12 Mart Pazar günü sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

İstanbul’un Son Tarihi Gar Binasında Müzik ve Nostalji

TULUYHAN UĞURLU İLE GARDA ÇAY MOLASI

Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu, aylardır sıkılan ruhunuzu biraz aydınlatmak için sizlere farklı bir konserle “merhaba” diyor.  İçinde yaşadığımız dünyadan uzaklaşıp peronda sıcacık çayınızı yudumlarken, müziğin kanatlarında göklere yükselmeye, dünyayı bir tren penceresinden izlemeye hazır mısınız? 12 Mart Pazar günü saat 16.30’da Sirkeci Garı Tarihi Bekleme Salonunda duygularımızı, yaşamımızı sorgulayıp, anılar arasında dolaşacağımız müzikli bir dünyanın penceresinden süzülüp bir tren yolculuğuna çıkıyoruz… Unutmayın, “Hayat bir tren yolculuğudur. Geçen trenlere el sallamak ya da bir trenin içinde kainatın bilinmeyenlerine ulaşmak” ise sizin seçiminizdir….  

Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu İstanbul’un şu an açık olan tek tarihi garı Sirkeci’de dünden bugüne tren nostaljisini anlatan bir konserle karşınızda… Tuluyhan Uğurlu'nun konserine katılanlar klasik bir gar atmosferinde peronda çay, simit, pişmaniye, ile ağırlanıp 19. yüzyılın sonlarında Orient Express yolcuları için yapılan tarihi bekleme salonunda verilecek konseri dinleyecekler. 200’e yakın tarihi görüntü eşliğinde sunulacak konserde konuklar, İstanbul Sirkeci Garı'ndan binecekleri trenle İstanbul’dan Hicaz ve Bağdat’a doğru uzun bir yolculuğa çıkacaklar. Doğu Ekspresi ile 20. yüzyılın sonunda tarihi bir pencereden ünlü Şark Ekspresi yolcuları ile tanışıp, Agatha Christie ile sohbet ettikten sonra Kurtuluş Savaşı yıllarında Mustafa Kemal ve genç Türkiye'nin kurucuları ile birlikte Cumhuriyet trenlerine binip, Atatürklü yılların cumhuriyet coşkusunu yaşayacaklar.

Konserin ikinci bölümünde dinleyiciler bir tren penceresinden belki de hiç görmedikleri Anadolu'yu görecekler... Son bölüm ise Osmanlı'nın çöküş yıllarındaki büyük rüyası Hicaz Demiryolu ile Anadolu topraklarından kalkan tren Halep, Şam, Beyrut, Kudüs, Mekke, Medine, Musul, Kerkük'e doğru yol alacak. Konserin bu bölümünde seyirci kısa bir süre için de olsa bir tren penceresinden dünyaya Ortadoğu'dan bakacak... 

Tuluyhan Uğurlu ile Garda Çay Molası
12 Mart 2017 Pazar Saat 16.30

Sirkeci Garı Tarihi Bekleme Salonu

Biletler: Biletix

(Gar binası Sirkeci Marmaray İstasyonu ile yan yanadır. Yanında geniş ve güvenli bir otopark mevcuttur)