"Dokunaklı Düet": Stabat Mater

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 7 Aralık Perşembe G.B.Pergolesi’nin en ünlü eserlerinden biri olan ve Jacopone da Todi’ye ait sözler ile bir ağıt esere dönüşen “Stabat Mater” konserini gerçekleştirecek.

ANTALYA DOB’DAN “STABAT MATER” KONSERİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 7 Aralık Perşembe saat: 20.00’de G.B.Pergolesi’nin en ünlü eserlerinden biri olan ve Jacopone da Todi’ye ait sözler ile bir ağıt esere dönüşen “Stabat Mater” konserini gerçekleştirecek.

Antalya DOB orkestrasını Ömer Yöndem’in yöneteceği, Başkemancı olarak Koray Önel’in yer aldığı, soprano Nurdan Küçükekmekçi ve mezzo soprano Medine Tuganova’nın solist olarak sahne alacağı konserde aynı zamanda H. Purcell’in “Fairy Queen Suit”i seslendirilecek.

Stabat Mater
Pergolesi, Stabat Mater’i 26 yaşında, yaşamının son günlerinde besteler. Eser, Pergolesi’nin ölümünden sonra büyük bir üne kavuşur. Jean-Jacques Rousseau, eserin açılış bölümü için “bir bestecinin kaleminden çıkmış en mükemmel, en dokunaklı düet” değerlendirmesinde bulunmuştur.

Fiyatları 20 TL ve 30 TL olan konserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera gişesinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden de temin edilebilir.