Radyo Günebakan’da Polonya, Finlandiya, Bohemya ve İtalya'ya Müzikal Yolculuk

Klasik Zaman İçinde, Radyo Günebakan'daki 16. bölümüyle Ağustos ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Programın ilk bölümüne 205 yıl önce dünyaya veda eden Leh ve Alman kökenli Besteci Ludwig Philipp Scharwenka ile başlanacak ve dört bölümden oluşan, “Op. 99 Keman ve Piyano için Süiti”ne yer verilecek. Ardından Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları"nda; Keman Virtüözü Hilary Hahn solistliğinde seslendirilen Fin Besteci Jean Sibelius’un üç bölümlü “Op. 47 Keman Konçertosu” sunulacak. Programın son bölümünde ise; 230 yıl önce hayattan ayrılan Bohemya doğumlu İtalyan Besteci Francesco Antonio Rosetti-Rösler’nın Re Majör tonda yazdığı dört bölümlü “Senfonisi”nin kaydına yer verilecek.

RADYO GÜNEBAKAN’DA “KLASİK” YOLCULUK

Yeni programlarla yayın portföyünü genişleten Trakya Üniversitesi Radyosu "Radyo Günebakan", Ersin Antep ve Ozan Binici tarafından hazırlanan “Klasik Zaman İçinde” programıyla dinleyicilerine yepyeni bir deneyim yaşatmayı sürdürüyor…

Radyo Günebakan'ın, 2021 yılında yayın hayatına kazandırdığı özel program; 16. bölümüyle Ağustos ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Programın ilk bölümüne 205 yıl önce dünyaya veda eden Leh ve Alman kökenli Besteci Ludwig Philipp Scharwenka ile başlanacak ve dört bölümden oluşan, “Op. 99 Keman ve Piyano için Süiti”ne yer verilecek. Ardından Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları"nda; Keman Virtüözü Hilary Hahn solistliğinde seslendirilen Fin Besteci Jean Sibelius’un üç bölümlü “Op. 47 Keman Konçertosu” sunulacak. Programın son bölümünde ise; 230 yıl önce hayattan ayrılan Bohemya doğumlu İtalyan Besteci Francesco Antonio Rosetti-Rösler’nın Re Majör tonda yazdığı dört bölümlü “Senfonisi”nin kaydına yer verilecek.

Müzikolog Ersin Antep’in sunumu ve Ozan Binici’nin katkılarıyla “Klasik Zaman İçinde” programının 16. bölümü, 3 Ağustos 2022 Çarşamba akşamı saat 22.00'da dinleyicilerle buluşacak. Klasik müzik tutkunları tarafından büyük beğeni toplayan program Çarşamba akşamları, 106.2 Mhz frekansından Radyo Günebakan yayınlanacak.

E-posta: klasikzamanicinde@trakya.edu.tr

İnternetten dinlemek için; http://radyogunebakancanli.trakya.edu.tr

Ersin Antep tarafından her ay farklı konuların, hikâyelerin ve bestecilerin ele alındığı programda, Ozan Binici tarafından hazırlanan “Ayın Kayıtları” bölümü ile de klasik müziğin ülkemizden ve dünyadan seçkin örneklerine yer veriliyor. Üniversitenin Rektör Yardımcısı, Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer danışman olarak katkıda bulunuyor.