Radyo Günebakan’da “Klasik” Yolculuk'ta Müzikal Gezi

Radyo Günebakan'ın, yayın hayatına kazandırdığı özel program; dokuzuncu bölümüyle Ocak ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Ersin Antep; Parado, Bräutigam ve Lhotka eserleriyle Küba, Almanya ve Hırvatistan'a bir müzik gezisi düzenlerken, Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları"nda; Flüt Sanatçısı Adam Walker'ın Franck ve Saint-Saëns eserleriyle yaptığı seçkin kayıt örneklerine yer verilecek.

RADYO GÜNEBAKAN’DA “KLASİK” YOLCULUK

Yeni programlarla yayın portföyünü genişleten Trakya Üniversitesi Radyosu "Radyo Günebakan", Ersin Antep ve Ozan Binici tarafından hazırlanan “Klasik Zaman İçinde” programıyla dinleyicilerine yepyeni bir deneyim yaşatmayı sürdürüyor…

Radyo Günebakan'ın, yayın hayatına kazandırdığı özel program; dokuzuncu bölümüyle Ocak ayının her Çarşamba akşamı saat 22.00'dan itibaren yayında olacak. Kübalı Besteci Damaso Perez Parado, Alman Besteci Helmut Bräutigam ve Çek asıllı Hırvat Besteci Fran Lhotka’nın eserleri paylaşılacak: Parado’nun “Patricia”, Bräutigam’ın “Still Still Still” (Sessizlik Sessizlik Sessizlik” ve Lhotka’nın “More” (Deniz) adlı operasından Hırvat’ın “Cin” Aryası… Ozan Binici'nin hazırladığı "Ayın Kayıtları"nda ise; Flüt Sanatçısı Adam Walker ve Piyanist James Baillieu’nun seslendirisiyle Belçika doğumlu Fransız Besteci César Franck’ın “La Majör Keman Sonatı”nın flüt uyarlaması ile Fransız Besteci Camille Saint-Saëns’ın “Op. 37 Re bemol Majör Romance” eserinin kayıtlarına yer verilecek.

Müzikolog Ersin Antep’in sunumu ve Ozan Binici’nin katkılarıyla “Klasik Zaman İçinde” programının sekizinci bölümü, 5 Ocak 2022 Çarşamba akşamı saat 22.00'da dinleyicilerle buluşacak. Klasik müzik tutkunları tarafından büyük beğeni toplayan program Çarşamba akşamları, 106.2 Mhz frekansından Radyo Günebakan yayınlanacak.

E-posta: klasikzamanicinde@trakya.edu.tr

İnternetten dinlemek için; http://radyogunebakancanli.trakya.edu.tr

Ersin Antep tarafından her ay farklı konuların, hikâyelerin ve bestecilerin ele alındığı programda, Ozan Binici tarafından hazırlanan “Ayın Kayıtları” bölümü ile de klasik müziğin ülkemizden ve dünyadan seçkin örneklerine yer veriliyor. Üniversitenin Rektör Yardımcısı, Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer danışman olarak katkıda bulunuyor.