Ocak'ta Borusan Sanat Zamanı

Borusan Sanat, daha önce gerçekleştirdiği ve beğeni ile takip edilen konserlerin kayıtlarını borusansanat.tv platformu üzerinden yayınlamaya devam ediyor! Bir hafta boyunca borusansanat.tv’de yayında kalacak kayıtların ilki 16 Ocak’ta Açılış Konseri ile başladı. 23 Ocak Pazar günü ise Borusan Quartet usta Rus bestecilerin repertuvara kattığı iki temel eserle borusansanat.tv’de olacak.

BORUSAN SANAT’TA BU HAFTA

 

 

borusansanat.tv geri döndü!

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Quartet ve Borusan Müzik Evi’nin beğeni ile takip edilen konserlerinin kayıtları yeniden çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden ücretsiz olarak yayınlamaya başladı. Her hafta birbirinden değerli solist ve şefleri ağırlayan borusansanat.tv bu sezonun ilk konser yayınını müzikseverler tarafından ayakta alkışlanan Açılış Konseri ile yaptı. 

 

BİFO ve Patrick Hahn, borusansanat.tv’de!

16 Ocak’ta borusansanat.tv’de Patrick Hahn şefliğinde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO,  Rautavaara ve Mahler yorumlarıyla ekranlardan izleyiciyle buluşuyor ve bu konser kaydı bir hafta boyunca yayında kalıyor. 

 

Ayrıca Serhan Bali ve Aydın Büke konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

 

Rusya’dan Sevgilerle, borusansanat.tv’de!

Borusan Quartet, usta Rus bestecilerin repertuvara kattığı iki temel eserle 23 Ocak Pazar saat 11.30’da borusansanat.tv’de olacak. Aleksandr Borodin’in 1879 yılında tamamladığı ve Nikolay Rimsky Korsakof’un eşine adadığı La Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ve ardından Piotr İlyiç Çaykovski’nin çağdaşı besteci Ferdinand Laub’a adadığı Mi bemol minör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Borusan Quartet sanatçıları Esen Kıvrak, Nilay Sancar, Efdal Altun ve Çağ Erçağ’ın yorumlarıyla müzikseverlerle buluşacak.

 

Serhan Bali ve Aydın Büke ise saat 11.00’de yayınlanacak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

 

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad için yine App Store’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

16 Ocak 2022 Pazar 11.30

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Serhan Bali ve Aydın Büke

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

“AÇILIŞ KONSERİ”

PATRICK HAHN şef

 

RAUTAVAARA In the Beginning, orkestra için

MAHLER Senfoni no.1, Re Majör, “Titan”

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

23 Ocak 2022 Pazar 11.30

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Serhan Bali ve Aydın Büke

RUSYA’DAN SEVGİLERLE

BORUSAN QUARTET

 

BORODIN Yaylı Çalgılar Dörtlüsü no.1, La Majör

ÇAYKOVSKİ Yaylı Çalgılar Dörtlüsü no.3, Mi bemol minör, op.30