Altın Besteci; Turgay Erdener

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı'nın ülkemiz çoksesli müziğine büyük emeği geçmiş bir besteci, yorumcu ve/veya eğitimciye katkılarından dolayı Vakfın ve müzikseverlerin şükranlarını sunmak üzere her yıl takdim ettiği "Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası”nın 29'uncu sahibi belirlendi.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı

                                               2016 YILI VAKIF ONUR ÖDÜLÜ ALTIN MADALYA TÖRENİ

 

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı “Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası”;  Besteci Turgay Erdener’e Ankara’da düzenlenen törenle verildi.

MEB Şûra Salonu’nda Vakıf Kurucularından  Cevza And Anısına ihdas edilen  “Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası”  yapılan tören, kendisi ve sonsuzluğa uğurlanan evrensel müzik alanında emek vermiş, tüm besteciler, yorumcular, sanatseverler ile SCA Müzik Vakfı Başkanı Mehmet Başman, Yönetim Kurulu üyesi Turgut Tülümen,  2009 Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası sahibi İlhan Baran’ın anılmasıyla başladı. SCA Müzik Vakfı Başkanı Ali Başman; ülkemiz çok sesli müziğine büyük emeği geçmiş bir besteci, yorumcu veya eğitimciye, katkılarından dolayı Vakfın ve müzikseverlerin şükranlarını sunmak üzere her yıl verdiği "Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası”nı Turgay Erdener’e takdim etti.               

 

               Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası törenine, 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, büyükelçiler, milletvekilleri, bazı eski bakanlar, bürokratlar ve sanatseverler olmak üzere 700’ü aşkın kişi katıldı.

 

Törene, Turgay Erdener’in yetiştiği ve halen hocalık yaptığı Ankara Devlet Konservatuvarı’nı çatısı altında bulunduran Hacettepe Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen ile konservatuvarın yönetim kademesi, H.Ü konservatuar bölümü öğretim üyeleri, kompozisyon bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri de katıldı.

 

http://andmuzikvakfi.com/duyuru/2016-yili-vakif-onur-odulu-altin-madalyasi/