Gözlerin Ne Güzel Jülyet

Mersin Devlet Opera ve Balesi, temsillerini kapalı gişe oynadığı “Romeo ile Jülyet” operasını bu sezon son olarak, 21 Nisan 2015 Salı günü saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde  sanatseverlerle yeniden buluşturacak.

Romeo ile Jülyet

  Opera/2 Perde

 

 “Romeo ile Jülyet” operası yeniden sahneleniyor.

    Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ünlü oyun yazarı ve şairi W. Shakespeare’ın ölümsüz eserinden aynı adla opera sahnesine uyarlanan, librettosu Jules Barbier ve Micher Carre’ye, müziği Charles Gounod’a ait “Romeo ile Jülyet” operasını, 21 Nisan 2015 Salı günü saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sanatseverlerle yeniden buluşturacak.

    Şef İbrahim Yazıcı’nın yöneteceği eseri, MDOB’un deneyimli rejisörlerinden Kenan Korbek sahneye koyarken, dekor tasarımı Seyhan Atamer, kostüm tasarımı Sevda Aksakoğlu, ışık tasarımı Tarı Deniz, koreografisi Başak Özenç’e ait. Başlıca rolleri ise; Emrah Sözer, Funda Hayfavi, Hulusi Polat, Hasan Berk, Ufuk Kasar, Mustafa Özer, Zeynep Tatlıpınar Kağnıcı, Andriy Yevtushenko, Serkan Karagöz, Özkan Çavdaroğlu paylaşıyor. Koroyu esere hazırlayan Oleg Cosntantinov. Reji asistanlığını ise Süleyman Tekin üstleniyor.

    İlk gösterimi 1866 yılında Paris’te gerçekleşen aynı yıl içerisinde 100 kez sahnelenerek büyük başarılara imza atan Romeo ile Jülyet, 1963 yılına kadar 600’ü aşkın sayıda sahnelenerek Paris Operası’nın en çok sahnelenen 10 operası içerisine girmiş, diğer opera evlerinde de sahnelenmiştir. Eserin Türkiye’de ilk sahnelenişi 1975 yılında Ankara olmuştur. Besteci ve orkestra şefi Ferit Tüzün’ün yönettiği, Cüneyt Gökçer’in sahnelediği temsilde başlıca rolleri; Işın Kurt, Pekin Kırgız, Deva Çolakoğlu, Altuğ Dilmaç, Mete Uğur, Mesude Çağlayan, Nursel Sözlütürk, Aydın Toksoy paylaşmıştı.

    Temsil biletleri Mersin Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.mersindob.gov.tr adresinden temin edilebilir.

    2014/2015 Sanat Sezonu repertuvarımız için web sitemizi ziyaret ediniz.

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi Basın Halkla İlişkiler

MDOB Gişe: 0324 238 37 52 E-Posta: mersindob@gmail.com