Hmm! İlginç Bir Üçlü!

Ankara, oda müziğinde yeni bir mekânda, yeni bir sezonluk konser dizisine kavuşuyor. Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi'nde 2015-16 sanat sezonunda sekiz ayda toplam 12 konser düzenlenecek. Şefik Kahramankaptan'ın program koordinatörlüğünde gerçekleşen Salı Konserleri serisi, 22 Mart'ta tenor-viyolonsel ve klasik gitardan oluşan Trio Anka konseri ile devam ediyor.

Tenor, çello ve gitarın özgün birlikteliği:

Trio Anka, Miami'den sonra Erimtan'da

 

Dünyada benzeri bulunmayan, tenor-viyolonsel ve klasik gitardan oluşan Trio Anka,  geçtiğimiz Şubat ayında katıldığı Miami Festivali'nden sonra 22 Mart'ta Erimtan Müzesi Salı Konserleri'nde sahneye çıkıyor.

 

Ayhan Uştuk (tenor), Demet Kıyıcı (viyolonsel) ve Kağan Korad’ın (gitar) bir araya gelerek oluşturduğu Trio Anka, 2012 yılında bu yana geliştirdiği özgün repertuarla yurt içi ve yurt dışında dikkati çekiyor. 2014'te 31. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nde verdikleri konserle büyük başarı kazanan Trio Anka,  katıldıkları Sırbistan ve ABD'deki festivallerden sonra, 22 Mart'ta Erimtan Müzesi'ndeki konserlerinde, kendilerine ithaf edilmiş üç eserin de ilk seslendirmesini yapacak.

 

Brezilya'da yaşayan Serkan Yılmaz, Trio Anka için “Marina” başlıklı bir eser yazdı. Onur Türkmen, Atilla İlhan'ın Nefesler şiiri üzerine yaptığı besteyi Trio Anka'ya ithaf etti. Nejat Başeğmezler de Yorgo Seferis'in şiirleri üzerine iki bölümlük “ Gece..Rüzgar..Liman..Gece” başlıklı bestesini Trio Anka için hazırladı. Bu üç eserin dünyada ilk seslendirmelerinin yapılacağı konserde Trio Anka ayrıca Manuel de Falla, Jules Massenet, Joaquin Rodrigo, Giorgio Tortora, Ariel Ramirez gibi Akdeniz-Latin dünyasının ünlü bestecilerinin eserlerini de seslendirecek.

Konserin biletleri Müze Gişesi ve internette Biletix'te satışta bulunuyor.

Detaylı bilgi için: Melis Golar// m.golar@erimtanmuseum.org //  0312 311 04 01

 

www.erimtanmuseum.org

www.facebook.com/erimtanmuseum

https://twitter.com/erimtanmuseum

 

Müze’de Müzik – Salı Konserleri

 Oda Müziğinde Yeni Bir Soluk

     Erimtan Müzesi'nde 8 ayda toplam 12 konser

      6 Ekim'de açılış İdil Biret Belgeseli gösterimi ve resitaliyle yapılıyor.

            Ankara, oda müziğinde yeni bir mekânda, yeni bir sezonluk konser dizisine kavuşuyor. Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi'nde 2015-16 sanat sezonunda sekiz ayda toplam 12 konser düzenlenecek.

            Yüksel Erimtan’ın 2000 parçalık koleksiyonunun yer aldığı, çağdaş sanat ve arkeolojiyi bir arada sunmayı hedefleyen müzenin alt katındaki 150 kişilik salonda düzenlenecek "Salı Konserleri" dizisi, 6 Ekim Salı akşamı özel bir belgesel gösterimi ve dinletiyle başlayacak. Açılışta  "Bir Harika Çocuğun Portresi" belgeselinin Ankara'da ilk gösterimi yapılacak ve usta piyanist İdil Biret, Bach, Chopin ve 100. doğum yılı anısına Scriabin'in eserlerini seslendirecek.

            Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi'nde, programlarında "Ankara'da ilk"lerin de yer aldığı, sponsorluğunu Gama A.Ş'nin üstlendiği  "Salı Konserleri" şöyle sıralanıyor:

 

06/Ekim/2015             "Bir Harika Çocuğun Portresi" belgeselinin ilkgösterimi ve İdil Biret Resitali

20/Ekim/2015            Berfin Aksu - Cem Babacan Keman-Piyano Resitali

03/Kasım/2015           AyşeDeniz Gökçin Piyano Resitali

17/Kasım/2015           Başar Can Kıvrak Piyano Resitali

22/Aralık/2015           Can Çakmur Piyano Resitali 

 

05/Ocak/2016            Rahşan Apay (Viyolonsel) / Jerfi Aji ( Piyano) İkilisi

19/Ocak/2016            Ahmet Kanneci Klasik Gitar Resitali

02/Şubat/2016            Trio: Çetin Aydar (Viyola) / Sinan Dizmen (Viyolonsel) / Özgür Uluçınar (Kontrabas)

08/Mart/2016            Lilian Maria Tonella Tüzün Piyano Resitali

22/Mart/2016            Trio Anka: Ayhan Uştuk (Tenor) / Demet Gökalp (Viyolonsel) / Kağan Korad (Gitar) 

19/Nisan/2016           Elif Buğu Ünlüsoy(Viyolonsel) / Gülmira Tokombaeva (Piyano) İkilisi

24/Mayıs/2016           Hasan Tura (Keman)/ Özlem Başabak (Arp) İkilisi

           

Program Koordinatörlüğü'nü Şefik Kahramankaptan'ın üstlendiği Erimtan Müzesi Salı Konserleri'nin sezon biletleri 14 Eylül 2015 Pazartesi günü Biletix ve Müze Gişesi'nde satışa çıkarılacak. 

 

www.erimtanmuseum.org

www.facebook.com/erimtanmuseum

https://twitter.com/erimtanmuseum