İstanbul'un Yeni Konser Mekanı "Zorlu"

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, 3 muhteşem gösteri ile Ekim ayında kapılarını açtı...

Ekim ayında Zorlu Center Performans Sanatları Merkezinde şölen var!

Benzersiz teknolojisi, üstün akustiğe sahip salonları ile dünyaca ünlü sanatçı ve gösterilere ev sahipliği yapacak olan Zorlu Center Peformans Sanatları Merkezi,  Ekim ayı programını sunar:  Ludovico Einaudi&Ensemble , Kavafis Projesi, Regina Carter…

Dünyaca ünlü müzikallerin yanı sıra klasik müzikten caza, modern danstan baleye, konserlerden aile şovlarına geniş bir yelpaze sunan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nin biletleri satışa çıktı.

Modern Çağın Mozart’ı Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde…

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi 23 Ekim’de ilk etkinliği Ludovico Einaudi&Ensemble ile kapılarını sanatseverlere açıyor. Klasik, rock, elektronik ve diğer dünya müziklerinin bileşenlerini kendine çeken, benzersiz bir müzikal simya yaratan Ludovico Einaudi ilk kez Türkiye’de sahne alacak!

Dünyanın en iyi kompozitörlerinden biri olan, kariyerine ” Le Onde” bestesiyle adım atan, “This Is England” (2006) ve aynı filmin televizyona uyarlanan dizisiyle BAFTA adaylığına hak kazanan İtalyan piyanist ve bestekar Ludovico Einaudi, klasik müziğin ve deneysel müziğin yaşayan en büyük temsilcilerinden biri sayılmaktadır.

2011’de Einaudi’ye övgü olarak eseri ”Intouchables” filminde kullanıldı. Sanatçı son olarak 2012 yılında, bestelenmesi iki yıldan fazla süren ve Verona yakınlarında bir manastırda kaydedilen “In a Time Lapse” albümünü çıkardı. “Divenire” gibi epik  ve duygusal, “Nightbook” gibi deneysel ve maceraperest olan “In A Time Lapse”, farklı müzikal dünyaları harmanlayan yeni dokular ve aranjmanlar keşfederek bir adım daha ileri gitti.

“In a Time Lapse “albüm turnesi kapsamında 23 Ekim 2013,Çarşamba günü Türkiye’de ilk kez Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak Ludovico Einaudi’nin piyanosundan yayılacak sesleri duyan herkes , kendisini onun benzersiz büyüsüne kaptıracak.

 

Tarih: 23 Ekim 2013  / Saat: 20.00

Mekan: Zorlu Center PSM / Ana Tiyatro

Bilet Fiyatları: 5. Kategori 69 TL, 4. Kategori  99 TL, 3. Kategori  150 TL, 2. Kategori 185 TL,1. Kategori  220 TL /

Bilet Satış Noktası: www.zorlucenterpsm.com

 

 

 

Alexandros Karozas & George Dalaras & Okan Bayülgen, Kavafis Projesi ile  Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde…

 

Ünlü Yunanlı şair Kavafis’in 150’inci doğum yıldönümü nedeniyle bu yıl, Yunanistan’da “Kavafis Yılı” olarak kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında büyük şairin dünyaca ünlü şiirleri, ünlü Yunanlı besteci Alexandros Karozas’ın besteleri,  Yunan müziğinin en önemli elçisi George Dalaras’ın yorumu ve Okan Bayülgen’in şiir okumaları eşliğinde, İstanbul'da Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde sevenleriyle buluşacak.

Geçmişini ne inkar eden ne de yücelten bir göçmenin bakış açısına sahip olan yunan şair Kavafis’le aynı görüşe sahip olan besteci Karozas bu tarafsızlıkla yorumlarını, geleneksel Yunan müziğinin köklerinden bütünüyle kopmadan batı ve klasik müzik stillerinde oluşturma imkanı sağlıyor.

40 kişilik koro ve Şef Hakan Şensoy yönetimindeki senfoni orkestranın sahne alacağı “Kavafis Projesi” 26 Ekim’de Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde felsefenin aklını müziğin sezgileri ile birleştirecek.

Tarih: 26 Ekim 2013  / Saat: 21.00

Mekan: Zorlu Center PSM / Ana Tiyatro

Bilet Fiyatları 62 TL, 115 TL, 160 TL, 195 TL, 250 TL

Bilet Satış Noktası: www.zorlucenterpsm.com

 

Dinleyiciyi Caz Müziğin Geleceğine Taşıyan Regina Carter Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde…

Afrika halk müziği ezgilerini ve enstrümanlarını çağdaş caz ve popun enerjisi ile birleştiren” Reverse Thread”  isimli son albümü tüm dünyada övgüler alan Regina Carter sahne alacak.

 

Albümleri, turneleri, sanatçı olarak defalarca yer aldığı programları ve ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar ile müziğe yeni bir yorum getiren Regina Carter, Amerika caz listelerinin 1 numaralı caz sanatçıları arasında yer almaktadır. Carter aynı zamanda Niccolo Paganini’nin ünlü Guarneri “Cannon” kemanını çalan ilk caz sanatçısı olmuştur.

 

Dünyanın her yerinde turnelere çıkan çeşitli senfoni orkestralarında solist olarak yer alan, Aretha Franklin, Lauryn Hill, Billy Joel, Kenny Barron ve Mary J. Blige gibi efsane isimlerle unutulmaz performanslara imza atan Carter İstanbul’da Zorlu Center Performans Sanatları Merkez’inde sahne alacak.

 

Regina Carter 31 Ekim’de Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde müziğiyle dinleyicilere eşsiz bir deneyim yaşatacak.

 

Tarih: 31 Ekim 2013  / Saat: 20.00

Mekan: Zorlu Center PSM / Drama Sahnesi

Bilet Fiyatları: 49 TL, 75 TL, 99 TL

Bilet Satış Noktası: www.zorlucenterpsm.com

 

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi Hakkında:

Türkiye'nin ilk 5 fonksiyonlu "karma kullanım" projesi olan Zorlu Center'da; performans sanatları merkezi, otel, ofis, alışveriş merkezi ve rezidanslar yer alıyor. Zorlu Center’ın en önemli fonksiyonlarından biri olan Performans Sanatları Merkezi geliştirilirken, İstanbul’un en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birinin de kültür- sanat etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği alanlar olduğunu gözlemlendi. Sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan Performans Sanatları Merkezi’ne, Zorlu Center içerisinde önemli bir yer ayrıldı. Performans Sanatları Merkezi’nin büyük salonu (ana tiyatro) 2 bin 262 kişilik, diğer salonu drama sahnesi ise 738 kişilik kapasiteye sahip. 300 milyon USD yatırım yapılan ve 50.000 m² kapalı alana sahip olan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Ekim 2013 itibariyle dünyanın önde gelen müzikal, konser, dinleti, tiyatro , dans gösterileri ve resim sergisi gibi birçok sanatsal faaliyete ev sahipliği yapacak. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, müzikallerin New York Broadway ve Londra West End’den sonraki yeni merkezi olacak.. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nin operatörlüğünü ise birçok Broadway şovunu hayata geçiren ve 101. yaşını kutlayan Amerikalı Nederlander Worldwide Entertainment (NWE) yapmaktadır.

 

Facebook: https://www.facebook.com/ZorluCenterPSM

Twitter: https://www.twitter.com/ZorluCenterPSM

Youtube: https://www.youtube.com/ZorluCenterPSM

www.zorlucenterpsm.com