Akbank'ta Kuyruk Bekleniyor

Sanatın farklı dalları ile dünyanın dört bir yanındaki uluslararası sahnelerde boy gösteren müzisyenlere ev sahipliği yapan Akbank Sanat 7 Haziran'da; beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vokal koçluğu da yapan Türk cazının güçlü seslerinden Asena Akan'ı ağırlıyor.

ASENA AKAN QUINTET 7 HAZİRAN’DA

AKBANK SANAT’TA…

 

Beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vokal koçluğu da yapan Türk cazının güçlü seslerinden Asena Akan, 7 Haziran 2017, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta müzikseverler ile buluşuyor.

 

Söz ve müzikleri kendisine ait albümleri İstanbul’un İzleri ve Golden Heart’ın yanı sıra Brezilya cazının sevilen örneklerinden oluşan bir repertuvar seslendirecek olan sanatçıya konserde, trompette Şenova Ülker, klavyede Tolga Bedir, kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Riccardo Marenghi eşlik edecek.

 

Etkinlik: KONSER – ASENA AKAN QUINTET

Asena Akan: Vokal

Şenova Ülker : Trompet

Tolga Bedir: Klavye

Volkan Hürsever: Kontrbas

Riccardo Marenghi: Davul

Yer: Akbank Sanat

Tarih: 7 Haziran 2017, Çarşamba

Saat: 20.00

Bilet Fiyatı: Tam: 20 TL Öğrenci: 10

 

Asena Akan hakkında

İstanbul doğumlu Asena Akan, müziğe beş yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda klasik keman eğitimiyle başladı. İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans diplomalarına sahip olan Akan, İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Caz müziğine olan tutkusu nedeniyle Randy Esen, Donovan Mixon ve Aydın Esen ile caz vocal ve teori çalışmaları yaptı.

2000 yılından günümüze birçok konser veren Asena Akan, rock, soul, flamenco, bossa nova ve caz dahil birçok stilde deneyim kazandı. 2013 yılında söz ve müzikleri kendisine ait dokuz şarkıdan oluşan ilk albümü “İstanbul’un İzleri”, ‘Z Yapım’ Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Asena Akan’ın ikinci albümü “Golden Heart” ise Kasım 2016’da yayınlandı. Akan, beste ve sahne çalışmalarının yanı sıra vokal koçluğu yapmakta; İstanbul Modern ve Bilgi Üniversitesi’nde yaratıcı müzik atölyeleri düzenlemektedir.

 

www.akbanksanat.com

Akbank Sanat: www.akbanksanat.com

Facebook http://www.facebook.com/akbanksanat

Instagram http://instagram.com/akbanksanat

Twitter https://twitter.com/akbanksanat

Vimeo http://vimeo.com/akbanksanat

YouTube http://www.youtube.com/user/akbanksanat