Doğum Gününüz Kutlu Olsun Atam

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 100.Yıldönümü ve Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Uzman Müzikolog Ersin Antep, önce İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile 20 Mayıs Pazartesi, sonra Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası ile 21 Mayıs Salı günü gerçekleştirecek konserlerde sahnede olacak.

MÜZİKOLOG ERSİN ANTEP, 20 MAYIS'TA LÜTFİ KIRDAR'DA İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI KONSERİNDE KONUŞMA YAPACAK

Orkestra Şefi Hasan Niyazi Tura'nın idaresindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 20 Mayıs 2019 Pazartesi akşamı, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Özel Konseri verecek. Beethoven'ın Leonore (No.3) Uvertürü'yle başlayacak konserde, Sedat-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı'nın düzenlediği Ulusal Genç Yetenekler Yarışması'nda dereceye girenler solist olarak yer alacak. Müzikolog Ersin Antep de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a Çıkışının 100.yıldönümü vesilesiyle, konserin anlamı hakkında özel bir konuşma yapacak.

 

MÜZİKOLOG ERSİN ANTEP, BALKAN SENFONİ ORKESTRASINI YÖNETECEK

Müzikolog Ersin Antep'in orkestra şefliğinde, Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir özel konser verecek. Öğretim Üyesi Bülent Halvaşi'nin solistliğinde gerçekleşecek "Samsun'dan Edirne'ye Kurtuluş Mücadelesi: CUMHURİYET'E SES VERENLER" başlıklı anlatımlı konserde Antep, Atatürk'ün Samsun'a Çıkışının 100.Yıldönümü Şerefine, araştırmalarında ortaya çıkardığı bilgi ve belgeler eşliğinde anektodlar anlatacak, ardından özel düzenlemeleri yönetecek. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer'in Başkemancı olarak görev alacağı konser, Üniversite kampüsünde Balkan Kongre Merkezinde, 21 Mayıs 2019 Salı günü saat 18.00'de başlayacak ve giriş serbest olacak.