"Ersin Antep ile Anne Karnında Müzik"

Çocuğunun ana rahminden itibaren müzikle eğitimine önem veren hamile annelerin, kulak dolma bilgilerle giriştikleri uygulamalar sonunda karşılaşacakları asabi bebeklerin çözümü var… Uzman Müzikolog Ersin Antep’in yönetiminde yapılacak Müzik Psikolojisi Çalışmaları, müziğin günlük hayatta kullanımının kazandıracağı güzellikleri işaret ediyor.

MERAK ETTİKLERİN

 

ERSİN ANTEP İLE "ANNE KARNINDA MÜZİK"

Annelik, bebeğin ana rahmine düşmesinden itibaren başlayan bir süreçtir. Bu nedenle hamilelikte, annelik başlar. Büyükşehir hayatının keşmekeşinde kendisine ve çocuğunun ana rahminden itibaren müzikle eğitimine önem veren hamile annelerin, kulak dolma bilgilerle giriştikleri uygulamalar sonunda karşılaşacakları asabi bebeklerin çözümü var…

Doğru bir müzik dinleme analizi sonrası, mekan ve zaman etütleri, ardından müzik tasarımı ile hamile anneler bebeklerini ve kendilerini rahatlatırken, baba adayları da sıkılmayacak.

Tanıma anketi, çift görüşmeleri, hemcins grup görüşmeleri, toplu seminer ve nihayet çiftlere özgü müzik reçeteleri ile bebek bekleyen çiftler; sağlıklı bir hamilelik süreci yaşayacak.

Müzik Psikolojisi Nedir?

Müzikle günlük hayatı ve algınızı değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Yaşananları, olayları başka gözle görmek için, müziğin olumlu gücünün farkına varmak ister misiniz?

Uzman Müzikolog Ersin Antep’in yönetiminde yapılacak Müzik Psikolojisi Çalışmaları, müziğin günlük hayatta kullanımının kazandıracağı güzellikleri işaret ediyor.

Katılımcıların müzik evreninden yola çıkılarak hazırlanan uygulamalarla, müzik dinleyerek sağlıklı bir bakış açısı elde edilmesi sağlanıyor.

Eğitmen: Ersin Antep

Gelibolu’da doğan Ersin Antep, müzik öğrenimine, bir Köy Enstitüsü mezunundan mandolin dersi alarak başladı. Küçük yaşlardan itibaren çalışma yaşamına katılan Antep, liseden itibaren klarnet icracılığı ile profesyonel olarak başladığı müzik eğitimini, 1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Genel Müzikoloji Bölümü'ne girerek sürdürdü. Türkiye’nin önemli müzik insanları arasında bulunan öğretmen kadrosunun elinde yoğrulan Antep, daha sonraki süreçte müzikbiliminin çeşitli alanlarında çalışmalar yaptı. Uzun süredir Cumhuriyet, Dünya ve Radikal’de müzik yazıları yazan Ersin Antep, Andante Dergisi ile Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nin kurucularındandır. Bunun yanı sıra Hürriyet Gösteri Dergisi’nde yazılarını sürdüren Antep’in, ikisi, Türk bestecilerinin eserlerini inceleyen ve uluslararası bilimsel referans yayın özelliğini kazanmış kitabının yanında; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Armağan Kitabı ve müziğin çeşitli dallarına dair pek çok makalesi bulunmaktadır. 94.9 Açık Radyo’da Ali Pınar ile birlikte Alla Turca programını hazırlayıp sunan Antep; müzik psikolojisi seminerlerini gerçekleştirmekte ve Müzikoloji Platformu’na ait Müzikoloji Portalı’nın Genel Yönetmenliği’ni sürdürmektedir. Ersin Antep evli ve bir çocuk babasıdır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız...