Çağırın Konser Verelim

Gönüllü müzisyen ve akademisyenler, Anadolu'nun çeşitli yerlerinde konser ve eğitim vermek üzere davet bekliyor.

2001 yılında gazetelerin "Sevabına Konserler" ve "Çağırın Köyünüzde Konser Verelim" başlıklarıyla sütünlarına taşıdığı ve Müzikoloji Platformu tarafından başlatılan "Ücretsiz Organizasyonlar" yeniden başlıyor. Akademisyen ve müzisyenlerin, davet edilebildiği sistem gönüllülüğe dayanıyor.

Kim Nasıl Davet Edilebilir?

Konser repertuarı olan ve programını sergilemek isteyen profesyonel müzisyenler katılabiliyor. Bunun yanında konferans ve seminer verebilecek uzmanlar, konu ve özet bildirerek davet edilebiliyor. Gönüllüler'in ad-soyad, özgeçmiş, program ve iletişim adreslerini bilgi@muzikoloji.org adresine bildirmeleri yeterli!

Nasıl Davette Bulunulabilecek?

Müzikoloji Platformu Web Sitesi'nde "Sevabına Müzik" linki altında yer alan "Gönüllüler" bağlantısında yer alan isimler davet edilebilecek. Bunun için davette bulunacak resmi veya özel kurum ve kuruluşların, davet edecekleri kişi veya grupların ulaşım, konaklama ve iaşelerini karşılıyor. Bu sayede, belki büyük tutarlarla gerçekleşebilecek konserler, ağırlamanın güç olmadığı tutarlarla düzenlenebiliyor. Konser repertuarı veya konferansı olan gönüllüler de tecrübe ve daha çok kişiyle paylaşım olanağına ulaşmış oluyor.