Ömür Biter, Bolero Bitmez

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Emin Güven Yaşlıçam’ın şefliğinde 23 Şubat 2017 akşamı gerçekleşecek konserinde İtalyan Trompet sanatçısı Vicente Campos'u ağırlıyor ve Massenet, Hummel, Mussorgsky ve Ravel’den oluşan bir programla seyirci karşısına çıkıyor.

RAVEL’İN BOLEROSU, UZUN BİR ARADAN SONRA YENİDEN BBDSO’DA !

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 23 Şubat 2017 akşamı gerçekleşecek konserinde Massenet, Hummel, Mussorgsky ve Ravel’den oluşan bir programla seyirci karşısına çıkıyor.

Emin Güven Yaşlıçam’ın şefliğinde gerçekleşecek konserde, İtalyan Trompet sanatçısı Vicente Campos, J.N. Hummel’in trompet konçertosunu yorumlayacak.

...

Cadılar Gecesinden İspanyol kız İda Rubinstein’e..

Çıplak dağ, Rus efsanelerine göre her yıl 24 Haziranda gün dönümü şenliklerinde cadıların toplandıkları yerdi. Mussorgsky, eserinde cadıların çıplak dağda toplanmasını anlatır. Cadıların toplanışı esere korku dolu ve ürkütücü bir hava katmıştır. Ravel ise “Bolero” adlı eserinde dumanlı bir İspanyol meyhanesinde ortadaki büyük bir masa üzerinde geleneksel İspanyol giysileriyle zarif bir İspanyol kızı olan İda Rubinstein’ın artan bir tutkuyla dans edişini ve diğer dansçıların da bu dansa katılışını anlatır. Ravel’in Bolerosu, yönetmenliğini John Derek’in yaptığı ve başrollerini Bo Derek, George Kennedy, Andrea Occhipinti’nin paylaştığı 1984 yapımı “Bolero” adlı filme de konu olmuştu.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Konseri, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Filarmoni Derneği ve Uludağ Premium’un katkılarıyla 23 Şubat 2017 Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

BİLET SATIŞ:
Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3 (Mesai Saatleri içerisinde)
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gişesi, Merinos Parkı içi (Konser öncesi)
Online Bilet Satış: www.biletiva.com

 

BBDSO Medya Koordinatörlüğü 
 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.bursasenfoni.gov.tr/

Telefon: 0 224 225 59 70 – 71

Fax : 0 224 225 59 70