Saksafonun Konçertosu

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, şef Can Okan idaresinde, Fethi Günçer'in solistliğinde Lee Actor'un saksafon konçertosu ve Mozart, Prokofiev eserleriyle bezenmiş bir programla 7 Şubat akşamı sanatseverleri konserine davet ediyor.

BBDSO’dan Saksafon Konçertosu

BBDSO bu hafta Lee Actor’ın “Saksafon Konçertosu”nu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçısı Fethi Günçer’in solistliğinde izleyicilerle buluşturuyor. Konserde ayrıca Mozart ve Prokofiev’in eserleri de seslendiriliyor.

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği klasik müziği geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 7 Şubat Perşembe akşamı saksafonun lirik ama çevik anlatımını Bursalı müzikseverlerle buluşturuyor. Modern zamanların en ünlü bestecilerinden Lee Actor’ın imzasını taşıyan “Saksafon Konçertosu”, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçısı Fethi Günçer’in solistliğinde BBDSO sahnesine geliyor. Genç kuşağın öne çıkan orkestra şeflerinden Can Okan’ın yöneteceği konserde ayrıca ilk kez 1787 yılında Prag’da sahnelenen “Don Giovanni” operasının uvertürü çalınacak. Konserde 20. yüzyılın en önemli Rus bestecilerinden Prokofiev’in Joseph Haydn’ın tarzından esinlenerek yazdığı “Klasik Senfoni” eseri de seslendirilecek.

 

7 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserin biletleri; Sanat Cepte mobil uygulaması, BBDSO resmî web sitesi bursasenfoni.gov.trvebiletiva.com’un yanı sıra Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos Gişesi’nden satın alınabiliyor.

(sanatcepte uygulaması üzerinde, bursasenfoni.gov.tr, biletiva.com, Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu BBDSO Müdürlüğü Gişesi ve konser akşamı AKKM Merinos gişeden bilet satışı yapılmaktadır.)