Bursa Senfoni, Hikmet Şimşek Anısına

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 11 Ekim’de düzenlenecek konserini Orkestra’da büyük emeği olan Prof. Hikmet Şimşek’e ithaf ediyor. Beethoven ve Haydn’ın eserlerinin seslendirileceği ve Rus keman virtüözü Fedor Rudin Orkestra’ya eşlik edeceği konseri, Cemi-i Can Deliorman yönetiyor.

BBDSO Prof. Hikmet Şimşek Anısına Sahnede

BBDSO 11 Ekim’de düzenlenecek konserini Orkestra’da büyük emeği olan Prof. Hikmet Şimşek’e ithaf ediyor.

Beethoven ve Haydn’ın eserlerinin seslendirileceği ve Rus keman virtüözü Fedor Rudin Orkestra’ya eşlik edeceği konseri, Cemi-i Can Deliorman yönetiyor.

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği ve klasik müziği daha geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 11 Ekim Perşembe akşamı düzenlenecek konserde Prof. Hikmet Şimşek anısına sahneye çıkıyor. BBDSO, Orkestra’nın kuruluşunda büyük emeği olan Şimşek’in vasiyetinde de yer alan ve Beethoven’ın “Eroica” başlıklı 3. Senfonisinin İkinci Bölümü olan “Cenaze Marşı” ile Bursalı müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Haydn’ın 49. Senfonisi “La Passione”nin de çalınacağı konserde ünlü Rus keman virtüözü Fedor Rudin de Beethoven’ın ölümsüz eseri Op. 61 Keman Konçertosu ile Orkestra’ya eşlik edecek. Konserin yönetimi ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yardımcı şefi Cemi-i Can Deliorman’a teslim edilecek.

11 Ekim Perşembe akşamı Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos’ta düzenlenecek konserin biletleri BBDSO resmi sitesi http://www.bursasenfoni.gov.tr‘den satın alınabiliyor. 

BİLET SATIŞ:
Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi Kat: 3 (Mesai Saatleri içerisinde)
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gişesi, Merinos Parkı içi (Konser öncesi)
Online Bilet Satış: www.biletiva.com

http://www.bursasenfoni.gov.tr/

BBDSO Medya Koordinatörlüğü 
 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.bursasenfoni.gov.tr/

Telefon: 0 224 225 59 70 – 71

Fax : 0 224 225 59 70