İlk Dünya Savaşının Yıldönümünde Beethoven Ne Dedi?

Orkestra Şefi Prof. Rengim Gökmen idaresindeki Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Koro Şefi Burak Onur Erdem'in yönetimindeki Devlet Çoksesli Korosu ile birlikte, Soprano Feryal Türkoğlu, Mezzosoprano Özge Kalelioğlu, Tenor Aydın Uştuk, Bas Sabri Çapanoğlu'nun solist olarak yer alacağı konserde; Müzikolog Ersin Antep'in "Sona Erişinin 100.Yıldönümünde Dünya Savaşı, Yıkım, Barış ve İnsan" temalı olarak özel olarak kaleme aldığı metni sunumuyla; Beethoven'ın başyapıtı 9.Senfoni'yi Eskişehirli sanatseverlere sunacak.

BEETHOVEN'IN MESAJI; ESKİŞEHİR'DE 

 

Orkestra Şefi Rengim Gökmen'in Şef Ender Sakpınar'ın rahatsızlığından dolayı yerine idare edeceği Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Sakpınar'ın projesi olarak, 1.Dünya Savaşının sona ermesinin 100.yıldönümünü, Beethoven'ın uluslararası mesajı olan "insan, barış ve neşe"yi ilettiği başyapıtı 9.Senfoni ile hatırlatacak.

 

Koro Şefi Burak Onur Erdem'in yönetimindeki Devlet Çoksesli Korosu ile birlikte, Soprano Feryal Türkoğlu, Mezzosoprano Özge Kalelioğlu, Tenor Aydın Uştuk, Bas Sabri Çapanoğlu'nun solist olarak yer alacağı konserde; Müzikolog Ersin Antep de, "Sona Erişinin 100.Yıldönümünde Dünya Savaşı, Yıkım, Barış ve İnsan" temalı olarak özel olarak kaleme aldığı metni Eskişehirli sanatseverlere sunacak.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı'nda (Opera) gerçekleşecek olan konser; 11 Ocak 2019 Cuma akşamı saat 20.00'da başlayacak.